„Ocalona…” – to autorski projekt muzyczny, oparty na tekstach ośmiu biblijnych psalmów, gatunkiem muzycznym nakierowanym na  piosenkę poetycką. Znaczącą cechą jest prostota aranżacji, w której dźwięk fortepianu ma na celu wspomagać przekazywane Słowo, dawać słuchaczowi wytchnienie i malować harmonią płaszczyznę emocjonalną i duchową.

To bardzo osobisty projekt, powstały w oparciu o historię życia samej autorki. Treść psalmów nawiązuje głęboko do uczuć i emocji towarzyszących drodze jaka przeszła Agnieszka Fiuk odzyskując „utracone” życie duchowe, psychiczne i fizyczne.

W recenzji płyty dla magazynu Gospelbox, autorka – Angelika Sitek pisze:

„…Agnieszka Fiuk, bo o niej mowa to żona, matka, kobieta aktywna zawodowo, świadoma swojej kobiecości i relacji z Bogiem. I taka jest jej płyta. Począwszy od warstwy estetycznej okładki. Biel. Ładna czcionka. I wprowadzenie, w którym mnie ujmują słowa: Moja zintegrowana osoba znowu usłyszała to Tchnienie Prawdy i pozwoliła Mu się poprowadzić. Masz wrażenie, że tu nie ma miejsca na niedopracowanie. Tu od początku do końca jest pomysł skrzętnie realizowany. I fotografia kobiety z tajemniczym uśmiechem, który jest zaproszeniem, żeby przekonać się samemu jak Boże Słowo odmienia życie. Tak jest i z samą muzyczną interpretacja psalmów. Kto dziś się za to zabiera? Kto sięga po ten gatunek modlitwy? Jak szalenie trzeba być odważnym, żeby z wielu psalmów dziękczynnych, błagalnych, pokutnych wybrać kilka takich, które oddają życie. Autorce się to udało. Tonacje molowe i surowe, fortepian czy skrzypce, melorecytacja i jazzowe dźwięki. Są tu i trudne treści, do których trzeba dojrzeć, do których podchodzi się z zastanowieniem, ale są i te promyki radości, ten uśmiech, który wywołują treści psalmów dziękczynnych. To co intryguje w tej płycie to długość utworów. Najdłuższy ma ponad 10 minut. Najkrótszy prawie 5. Cała płyta to prawie godzina spotkania z psalmami.”

Utwory znajdujące się na płycie:

1. Psalm 139 – Przenikasz mnie Panie!
2. Psalm 22 – Czemuś mnie opuścił?
3. Psalm 30 – Wysławiam Ciebie!
4. Psalm 40 – Wyprowadziłeś mnie z dołu zagłady!

5. Psalm 73 – Jesteś dobry dla prawych!

6. Psalm 42 & 43 – Pragnę Ciebie!

7. Psalm 118 – Stałeś się moim zbawieniem!

8. Psalm 127 – Życie w ufności!