Ocalona

„Ocalona” to mój pierwszy autorski projekt muzyczny. Do ośmiu wybranych tekstów psalmów biblijnych opracowałam muzykę. Śpiewając je z towarzyszeniem fortepianu opowiadam historię osobistego doświadczenia Boga, które miało miejsce w najbardziej dramatycznym momencie mojego życia. To bardzo osobisty projekt – moje świadectwo.


.

Podczas koncertów dzielę się tym, jak Bóg przeprowadził mnie z „Egiptu” do „Ziemi Obiecanej”. Treść psalmów głęboko nawiązuje do uczuć i emocji towarzyszących tej drodze.

Tak jak król Dawid (autor wielu psalmów) śpiewał Bogu o wszystkim, co działo się w jego sercu i życiu, akompaniując sobie na cytrze, tak i ja przez kilkanaście lat praktykowałam taki rodzaj modlitwy – śpiewając przy akompaniamencie fortepianu, w zaciszu domowym, słowami Psalmów o wszystkich bólach mojego ówczesnego życia.

Tak się stało, że przynaglona przez przyjaciół, ten materiał muzyczny uczyniłam treścią pierwszej nagranej płyty oraz programem koncertowym, zagranym już w bardzo wielu miastach Polski. Świadectwo „Ocalenia” ma szczególną wartość dla ludzi poszukujących sensu życia, trwających w nałogach, poddających wątpliwości żywą obecność działającego w świecie Boga. Wybrane do projektu psalmy układają się w historię mojego życia. Mogę odważnie powiedzieć:
„W Biblii odnalazłam swoje utracone i odzyskane życie”.

Zaproś mnie na koncert, a z radością przyjadę,
by podzielić się dobrem, jakiego doświadczyłam od Żyjącego Boga!

DRUGIE WYDANIE (2022)

PIERWSZE WYDANIE (2015)